sobota, 2 maja 2009

ECCO Styl Roku 2009

Z ogromną przyjemnością czytuje niektóre cudze blogi, np. ostatnio Bartka Gołębiowskiego z sędziowania w Cannes. Przy tej skojarzył mi się projekt, który realizowałam na jego zlecenie wspólnie z CLICK5. Z mojego punktu widzenia - nietypowy, w sensie dużo pary w małą - w moim odczuciu - dyszę. Produkcja na poziomie godnym spotu reklamowego dla tv - ale do filmiku dostępnego po zalogowaniu w rozdzielczości xx na yy pixeli. Bo musiało wyglądać z klasą. Przy okazji muszę poproszę Bartka Gołębiowskiego albo Adama Nieszporka z CLICK5 o jakiś mały wykład, jak się to kalkuluje: że internet i w ogóle, i taka nienachalna reklama na życzenie. Filmik z poniżej powstał na potrzeby strony ECCO.pl. Tam bangla z zaimplementowaną w paru miejscach (plakat za plecami gościa udzielającego wywiadu, billboard itd) mordą gościa, który się zalogował do serwisu i załadował foto swojej gęby, czy czego tam. Fabuła polega na tym, że wszyscy z załącznika zachwycają się jego stylem - stylem roku.
Żeby skąsać zasadę działania, zapraszam na Ecco.pl

Natomiast od strony realizacyjnej z mojej perspektywy, to obejdzie się bez interaktywnych bajerów i powyższy filmik ilustruje w jakimś stopniu zakres działań.

Tempo ekspresowe. Do ogarnięcia casting, lokalizacje, makijaż, włosy, stylizacja, a nawet do scenariusza wtrąciłam 3 grosze :D. W ciuchach pomogła mi Dominika Brzeska, w scenach zbiorowych w makijażach wsparła Ania Rózga, we fryzurach - Kasia Kruk.
Część scen powstawało w różnych aranżacjach i zakamarkach siedziby SPP, część - w "Casablance". Ultra sprawnie udało się zorganizować casting na 30 statystów i kilka głównych gadających ról (podziękowania za fantastycznych statystów - ABM i Stars Impresariat, a także dla niezawodnych znajomych i SPP). W filmiku po kolei "guest starring":
1/ imprezowiczki: Ola Rakowicz, Ania Jankowska
2/ Boryna jako fotograf (grał fotografa nieźle, ale melorecytacje musimy jeszcze poćwiczyć), Dagmara Czernek jako stylistka, Roxana jako modelka
3/ Bram jako holenderski aktor udzielający wywiadu Joance Ratajczak wcielonej w role dziennikarki
4/Dominika Brzeska i Łukasz Horak jako para na shoppingu
5/Gabi K jako światowa modelka w trakcie castingu
6/Łukasz Kania jako stylista
Postacie miały być zabawne, niepoważne, przerysowane. To chyba się udało.
Na zdjęciach: Joanka, Łukasz Kania, poniżej Janek Mikołajek, Olivia D z Kamilą B, i ponownie Kamila B w drugim wcieleniu.
Produkcje z ramienia Click5 prowadził Marcin Ryczan.
Nie jest to ostatnie działanie na rzecz Click 5 - w tej chwili współdziałamy przy kolejnych projekcie, który w przyszłości zamierzam tu przedstawić.