piątek, 29 maja 2009

ESKA.TV - Kolorowo plastikowo

Dziś w Warszawie bibka inaugurująca odpał ESKA.TV w platformie N.
Jest to projekt, który ostatnio kosztował mnie trochę czasu.

Założenie proste - telewizja muzyczna, kolorowa i plastikowa, target: grupa słuchaczy radio Eska plus. Nagrania kilku programów tygodniowo, informacja zawsze na lekkie zapalenie płuc. Prowadzący - Joanka, Kinia, Stajniak, Jankes, Harasim - z założenia mający wyglądać bardzo odjechanie i kolorowo. I 1 (słownie: jeden) w porywach do 2 (dwóch) brandów ciuchowych na których można bazować. Jedna osoba na planie do ogarnięcia make-upu, ciuchów i włosów.

Do współpracy zaprosiłam Dominikę Brzeską, posiłkujemy się też udziałem Sabiny Chodorowskiej; a niewykluczone, że zespół stylizacyjno-makeupowy się powiększy.
Stworzyłyśmy z Dominiką styloboardy, niejako "wytyczne" stylizacyjne" dla każdego z prowadzących, na których chcemy się opierać, żeby ich zindywidualizować i zróżnicować, ale żeby każdy był osadzony w konkretnym klimacie wizualnym. Oni są fajni, wymiarowi i kontaktowi, ten odcinek robót jest bardzo przyjemny.
Utworzyłam również bloga, który dziewczyny współredagują ze mną, gdzie dokumentujemy i komentujemy każde wdzianko - mamy przegląd całości, i nie ma obaw, że się coś zdubluje. A że z Dominika nieraz sięgamy po tego samego ciucha, gdyby nie to wzajemne info blogowe - pewnie dublowało by się niejedno, zważywszy na różnorodność źródeł zaopatrzenia - dla facetów to 1 (jeden!!!) sklep.

Na razie nie ma się czym chwalić, tym razem musiałyśmy "mierzyć zamiary na siły" i ograniczenia realizacyjne nie pozwoliły nam całkiem rozwinąć skrzydeł. Po ponad miesiącu nagrań, telewizja jest zaledwie od kilku dni "on the air" - wszystko jeszcze się może zdarzyć.

Mnie dzień inaguracji Eski.tv upłynął na planie klipa Danieli (będzie o tym po zmontowaniu making-ofa), a myślami byłam przy najważniejszym projekcie tego roku - przebraniu słonia, w którym Ola miała nazajutrz wystąpić w przedszkolnym przedstawieniu.