niedziela, 24 maja 2009

VERONA video just released - jeszcze ciepły makijaż

Na youtube.com właśnie pokazał się klip VERONY
dir: Dariusz Szermanowicz & Paweł Krawczyk
dop: Sony (Sławek Panasewicz)
prod: Grupa#13
makeup -> lewicka

Bardzo przyjemna praca, choćby ze względu na samą osobę wokalistki. Ultraprofesjonalna (stawiła się punktualnie i bez makijażu!), skupiona i wyciszona podczas przygotowań (to lubię!), cera i rysy z tych, co to malują się same. Jedyne uwagi co do linii brwi, ja bym je trochę inaczej wyprowadziła, ale były już zepilowane, trudno!
Z założenia miało być kilka "wcieleń", Marketa była przygotowana - wiedziała czego chce od włosów i makijażu, komunikację ułatwiły przygotowane przez nią wydruki, a inspiracje były trafne, co nie jest znów takie powszechne (częściej zdarza się, że słowiańskie wokalistki często nie zważając na swoje wizualne predyspozycje chcą wzorować się na ciemnoskórych divach).

Kasia Kruk ogarnęła włosy Markety i statystek, u Pitera jak widać na załączonym video nie było co ogarniać.
Makijaż zaczęłam od takiego, który najłatwiej dalej przetwarzać, czyli minimalizm
- skóra: półtarsparentne krycie, rozświetlenie,
- oko "gołe" z mocną tylko kreską, mocno wytuszowane rzęsy,
- usta - błyszczyk ze szklanym efektem.
Potem etapami przybywało matu na skórze, cienia przy oku, i koloru na ustach. Z racji ograniczeń czasowych nie wykonałam makijażu zamierzonego jako czwarta odsłona, "smokey eye" w wariancie "na górnika po szychcie"- może jeszcze będzie okazja, zwłaszcza ze Marketa uznała w mailu z podziękowaniami (jaki miły zwyczaj!), że "make up was perfect". To uskrzydla.